Skip to content

Products

  • Original price $6.99 - Original price $6.99
    Original price
    $6.99
    $6.99 - $6.99
    Current price $6.99

    Iwisa Creamy Maize Flour 1kg

    IWISA
    Only 20 left!

    Year after year Iwisa is still the number 1 choice for taste and quality. Many a good memory has been created around an Iwisa occasion, whether it ...

    View full details
    Original price $6.99 - Original price $6.99
    Original price
    $6.99
    $6.99 - $6.99
    Current price $6.99
  • Original price $4.99 - Original price $4.99
    Original price
    $4.99
    $4.99 - $4.99
    Current price $4.99

    Iwisa Instant Porridge - Original 1kg

    IWISA
    Out of stock

    Year after year Iwisa No. 1 is still the choice for taste and quality, providing homely meals (warm, nourishing, filling) that draws people & c...

    View full details
    Original price $4.99 - Original price $4.99
    Original price
    $4.99
    $4.99 - $4.99
    Current price $4.99
    Sold out
  • Original price $5.99 - Original price $5.99
    Original price
    $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99

    Iwisa Maize Rice 1kg

    IWISA
    in stock

    Year after year Iwisa No. 1 is still the choice for taste and quality, providing homely meals (warm, nourishing, filling) that draws people & c...

    View full details
    Original price $5.99 - Original price $5.99
    Original price
    $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99
  • Original price $5.99 - Original price $5.99
    Original price
    $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99

    IWISA Samp 1 Kg

    IWISA
    Only 14 left!

    IWISA #1 Samp. Samp is dried white corn kernels that have been coarsely cracked or chopped until broken. Non-GMO Made in South Africa. 

    Original price $5.99 - Original price $5.99
    Original price
    $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99
  • Original price $9.99 - Original price $9.99
    Original price $9.99
    $11.99
    $11.99 - $11.99
    Current price $11.99

    Iwisa Samp 2.5kg

    IWISA
    Out of stock

    Year after year Iwisa No. 1 is still the choice for taste and quality, providing homely meals (warm, nourishing, filling) that draws people & c...

    View full details
    Original price $9.99 - Original price $9.99
    Original price $9.99
    $11.99
    $11.99 - $11.99
    Current price $11.99
    Sold out
  • Original price $11.99 - Original price $11.99
    Original price
    $11.99
    $11.99 - $11.99
    Current price $11.99

    Iwisa Samp_2.5kg/5.5lb_1 Pack

    WELKOM USA
    Out of stock

    Iwisa Samp is a hearty South African favorite, made from dried white maize kernels that are carefully processed to deliver a wholesome, filling mea...

    View full details
    Original price $11.99 - Original price $11.99
    Original price
    $11.99
    $11.99 - $11.99
    Current price $11.99
    Sold out
  • Original price $3.99 - Original price $3.99
    Original price $3.99
    $32.99
    $32.99 - $32.99
    Current price $32.99

    IWISA Super Maize Meal 10kg

    IWISA
    Out of stock

    This Iwisa No 1 super maize meal is made into a thick porridge used in many cultures as a staple food. Source of vitamin B12 Source of selenium M...

    View full details
    Original price $3.99 - Original price $3.99
    Original price $3.99
    $32.99
    $32.99 - $32.99
    Current price $32.99
    Sold out
  • Original price $4.99
    Original price $4.99 - Original price $4.99
    Original price $4.99
    Current price $3.49
    $3.49 - $3.49
    Current price $3.49

    IWISA Super Maize Meal 1kg

    IWISA
    in stock

    This Iwisa No 1 super maize meal is made into a thick porridge used in many cultures as a staple food. Source of vitamin B12 Source of selenium M...

    View full details
    Original price $4.99
    Original price $4.99 - Original price $4.99
    Original price $4.99
    Current price $3.49
    $3.49 - $3.49
    Current price $3.49
    Save 30% Save %
  • Original price $0.00 - Original price $0.00
    Original price $0.00
    $8.49
    $8.49 - $8.49
    Current price $8.49

    IWISA Super Maize Meal 2.5kg

    IWISA
    in stock

    This Iwisa No 1 super maize meal is made into a thick porridge used in many cultures as a staple food. Source of vitamin B12 Source of selenium M...

    View full details
    Original price $0.00 - Original price $0.00
    Original price $0.00
    $8.49
    $8.49 - $8.49
    Current price $8.49
  • Original price $3.99 - Original price $3.99
    Original price $3.99
    $15.99
    $15.99 - $15.99
    Current price $15.99

    IWISA Super Maize Meal 5kg

    IWISA
    Out of stock

    This Iwisa No 1 super maize meal is made into a thick porridge used in many cultures as a staple food. Source of vitamin B12 Source of selenium M...

    View full details
    Original price $3.99 - Original price $3.99
    Original price $3.99
    $15.99
    $15.99 - $15.99
    Current price $15.99
    Sold out
  • Original price $2.00 - Original price $2.00
    Original price
    $2.00
    $2.00 - $2.00
    Current price $2.00

    Jacobs Cadbury Instant Caramel Mocha Flavored Cappuccino 18g

    Jacobs
    Only 8 left!

    Jacobs Cadbury Instant Caramel Mocha Flavored Cappuccino delivers a sophisticated coffee experience in moments. This premium instant cappuccino ble...

    View full details
    Original price $2.00 - Original price $2.00
    Original price
    $2.00
    $2.00 - $2.00
    Current price $2.00
  • Original price $2.00 - Original price $2.00
    Original price
    $2.00
    $2.00 - $2.00
    Current price $2.00

    Jacobs Cadbury Instant Mocha 19.5g

    Jacobs
    Only 6 left!

    Experience the seamless fusion of premium coffee and chocolate with Jacobs Cadbury Instant Mocha. Each 19.5g sachet delivers a sophisticated blend ...

    View full details
    Original price $2.00 - Original price $2.00
    Original price
    $2.00
    $2.00 - $2.00
    Current price $2.00
  • Original price $49.99 - Original price $49.99
    Original price
    $49.99
    $49.99 - $49.99
    Current price $49.99

    Jaffle Maker Round

    WELKOM USA
    Only 2 left!

    Crafted with precision, the Jaffle Maker Round delivers evenly toasted, perfectly sealed jaffles every time. Its round design ensures consistent he...

    View full details
    Original price $49.99 - Original price $49.99
    Original price
    $49.99
    $49.99 - $49.99
    Current price $49.99
  • Original price $6.49
    Original price $6.49 - Original price $6.49
    Original price $6.49
    Current price $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99

    Jan Pap Braai Pap 1kg

    jan pap
    Only 19 left!

    Jan Pap Braai Pap 1kg offers a traditional South African staple made from premium quality maize meal, perfect for authentic braai experiences. Its ...

    View full details
    Original price $6.49
    Original price $6.49 - Original price $6.49
    Original price $6.49
    Current price $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99
    Save 8% Save %
  • Original price $4.99 - Original price $4.99
    Original price
    $4.99
    $4.99 - $4.99
    Current price $4.99

    Jelly Tots Bar 48g

    Beacon
    in stock

    Ever indulgent, always irresistible, Beacon New Jelly Tots White Chocolate has always been about giving into temptation. So dip into one of these t...

    View full details
    Original price $4.99 - Original price $4.99
    Original price
    $4.99
    $4.99 - $4.99
    Current price $4.99
  • Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Jelly Tots Sour 100g

    Beacon
    in stock

    Jelly Tots Original.  Made in South Africa. 

    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
  • Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Jelly Tots: Alphabet 100g

    Beacon
    Only 2 left!

    Jelly Tots: Lick N' Learn Alphabet Gummies. Taste Adventure.  Made in South Africa. 

    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
  • Original price $0.00 - Original price $0.00
    Original price $0.00
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Jelly Tots: Numbers 100g

    Beacon
    Only 2 left!

    Jelly Tots: Lick N' Learn Numbered Gummies. Taste Adventure.  Made in South Africa. 

    Original price $0.00 - Original price $0.00
    Original price $0.00
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
  • Original price $9.99
    Original price $9.99 - Original price $9.99
    Original price $9.99
    Current price $8.99
    $8.99 - $8.99
    Current price $8.99

    Jimmy's Sauce Steakhouse 750ml

    JIMMY'S SAUCES
    in stock

    Jimmy's Sauce Steakhouse 750ml delivers a rich, savory flavor crafted to enhance your steak and grilled dishes. This expertly balanced sauce combin...

    View full details
    Original price $9.99
    Original price $9.99 - Original price $9.99
    Original price $9.99
    Current price $8.99
    $8.99 - $8.99
    Current price $8.99
    Save 10% Save %
  • Original price $6.99
    Original price $6.99 - Original price $6.99
    Original price $6.99
    Current price $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99

    Jimmys Original Steakhouse Sauce 375ml

    JIMMY'S SAUCES
    in stock

    #1 cooking & grill sauce - the original most versatile steakhouse sauce.

    Original price $6.99
    Original price $6.99 - Original price $6.99
    Original price $6.99
    Current price $5.99
    $5.99 - $5.99
    Current price $5.99
    Save 14% Save %
  • Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Joko African Blend 10 bags

    JOKO
    Out of stock

    Joko admires the strength of South African women. For many years, they have been the inspiration behind the unique blend that delivers a quality cu...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Original price $10.99 - Original price $10.99
    Original price
    $10.99
    $10.99 - $10.99
    Current price $10.99

    JOKO Strong Quality African Blend Tea_100 Tea Bags

    JOKO
    in stock

    JOKO Strong Quality Tea is a bold, full-bodied black tea blend crafted from select African tea leaves. Known for its signature strength, each bag ...

    View full details
    Original price $10.99 - Original price $10.99
    Original price
    $10.99
    $10.99 - $10.99
    Current price $10.99
  • Original price $14.99 - Original price $14.99
    Original price
    $14.99
    $14.99 - $14.99
    Current price $14.99

    Joko Tagless Teabags 200's Pack

    JOKO
    Out of stock

    Joko is a well-known South African tea brand that has been producing quality tea for many years. The inclusion of 200 teabags in a single package i...

    View full details
    Original price $14.99 - Original price $14.99
    Original price
    $14.99
    $14.99 - $14.99
    Current price $14.99
    Sold out
  • Original price $3.75
    Original price $3.75 - Original price $3.75
    Original price $3.75
    Current price $1.99
    $1.99 - $1.99
    Current price $1.99

    Jumpin Jack White Cheddar Popcorn 100g

    Jumpin Jack
    Only 15 left!

    Jumpin Jack White Cheddar Popcorn 100g delivers a perfectly balanced snack experience with its rich white cheddar coating on light, crispy popcorn....

    View full details
    Original price $3.75
    Original price $3.75 - Original price $3.75
    Original price $3.75
    Current price $1.99
    $1.99 - $1.99
    Current price $1.99
    Save 47% Save %